حجت الاسلام موسوی :چشم دوختن به اروپا برای حل مشکلات اقتصادی همانقدر اشتباه است که چشم دوختن به آمریکا اشتباه بود!

آخرین به روز رسانی در جمعه, 28 ارديبهشت 1397 منتشر شده در جمعه, 28 ارديبهشت 1397

     خطیب جمعه بعد از دعوت به رعایت تقوای الهی و پرهیز از محرمات ، ماه مبارک رمضان  را تبریک گفته افزود:  رمضان، ماه عبادت ، بندگی و تزکیه هواهای نفسانی ،ترک منیّت‌ها و نافرمانی خدا، همچنین فرصتی برای تهذیب نفس و پرهیز از گناه است که گناه بالاترین مصیبت و خسارت است و محیط آلوده ، انسان را آلوده می کند و محیط سالم ، زمینه سعادت بشر را فراهم می‌ سازد و قطعا این ماه زمینه ای برای عبادت دسته جمعی خدا و ترک گناه است.

   حجت الاسلام موسوی به مناسبت سوم خرداد روز مقاومت ،ایثار و پیروزی گفت: سوم خرداد یادآور حماسه جاودانه آزادی خرمشهر و  بیرون کردن متجاوزان، با فرهنگ و تفکر بسیجی و گفتمان مقاومت است .سپس با اشاره به فرازی از سخنان امام راحل ادامه داد : امروز محور مقاومت ، مناسبات و طراحی سلطه گران استکبار را برهم زده است و جوانان مجاهد و شهادت طلب کشورهای منطقه با این تفکر و کمترین امکانات، اما ایمان حداکثری به میدان آمده اند.

    امام جمعه صائین قلعه ماه میهمانی خدا را فرصت خوبی برای برپایی احکام و معارف الهی دانست و با تشکر از همکاری و فعالیت های هیات امنای مساجد و مبلغان در اجرای برنامه های مخصوص ماه مبارک رمضان افزود: مومنین سعی کنند در این ماه نمازها را به جماعت بخوانند و در جلسات جزء خوانی قرآن که بین خواهران و برادران در مساجد و اماکن مذهبی برگزار است شرکت کنند و با تشویق و ترغیب فرزندان خود برای حضور در این جلسات ، به امر به معروف و نهی از منکر عمومی در برابر هنجارشکنان عمل کنند.

   وی در بخشی از خطبه دوم به خروج یک جانبه ترامپ اشاره کرد و شروط وی را برای ادامه برجام ، زیاده‌خواهی خواند و بیان داشت: خروج یک جانبه آمریکا از یک توافق مهم بین المللی که حاصل ۱۲ سال مذاکره ایران با ۶ کشور جهان که پنج عضو آن از اعضای دائم شورای امنیت سازمان ملل است ، نشان داد برای دولتمردان آمریکا پایبندی و تعهد به امضاء توافق ، هرچند در سطح جهانی باشد به هیچ وجه ارزش و موضوعیت ندارد.

   وی در ادامه همین بحث با اشاره به بیانات رهبر انقلاب که فرمودند بارها گفتیم به آمریکا اعتماد نکنید این هم نتیجه اش! تاکید کرد: چشم دوختن به اروپا برای حل مشکلات اقتصادی همانقدر اشتباه است که چشم دوختن به آمریکا اشتباه بود! . بدون تردید توان اقتصادی، قدرت نفوذ منطقه ای، اقتدار توان نظامی و دفاعی ،موقعیت ایران را بسیار برتر و مناسب تر از قبل کرده است، لذا دشمنان چشم دیدن آن را ندارند.

 در خاتمه اقدام گستاخانه ترامپ در انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس اشغالی را محکوم کرد و آن را نتیجه معامله فریبکارانه با سعودی‌ها برشمرد و تصریح کرد: حمایت از مردم فلسطین از ارکان اصلی سیاست‌های راهبردی جمهوری اسلامی است و موضع ایران در مقابل اسرائیل کاملا روشن است.

گزارش خطبه های نماز جمعه ی صائین قلعه مورخه 28 اردیبهشت ماه 97 -محمدباقر رجبی

 

بازدید: 269

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید