نماز عید فطر در مصلی صائین قلعه برگزار شد

آخرین به روز رسانی در جمعه, 25 خرداد 1397 منتشر شده در جمعه, 25 خرداد 1397

"  سیاه نمایی اوضاع اقتصادی، اجتماعی، امنیتی... از اهداف اصلی دشمنان" 

    خطیب جمعه بعد از دعوت به تقوای الهی و پرهیز از محرمات و تبریک عید سعید فطر به همه مسلمانان همچنین آرزوی قبولی طاعات و عبادات... ماه مبارک رمضان را ماه رویش حسنات و ریزش صفات رذیله خواند و ادامه داد: در این ماه روحیه اخلاق مداری نوع دوستی مهر ورزی در انسان دمیده می شود و با ابراز امیدواری برای پایدار ماندن در این روحیه تأکید کرد : درس دیگر رمضان کار جمعی، اتحاد ، وحدت ، ریشه کن کردن فقر و کاهش فاصله طبقاتی است . 

   حجت الاسلام موسوی مقصد نهایی روزه ماه مبارک رمضان را رسیدن به ملکه تقوا به معنای واقعی آن ذکر کرد و افزود: مهمترین درس این مدرسه را مبارزه با نفس سرکش است. وی در ادامه با برشماری اثرات روزه بر روح و روان و نهایتاً زندگی انسان‌ها، همچنین اشاره به آن که روزه دار با تمرین غلبه بر نفس و پرهیز از اموری همچون خوردن و آشامیدن که در سایر ایام حلال خدا است می داند که توانایی دوری از گناه را هم دارد.

  وی صبر و استقامت بر انجام وظیفه را عبودیت و مهمترین توشه برای انسان‌ها بیان کرد که با روزه فراهم می شود.

   حجت الاسلام موسوی در خطبه دوم به شیطنت های دشمنان پرداخت و با ذکر چند نکته در این خصوص تاکید کرد: دشمن با بهره گیری از ابزارهای رسانه ای اعم از شبکه های مجازی، ماهواره ای و برخی از رسانه های مکتوب داخلی و خارجی به دنبال اجرای نقشه شوم خود است.

حاج آقا موسوی سیاه نمایی اوضاع اقتصادی، اجتماعی، امنیتی ، فرهنگی و نا امید کردن مردم نسبت به حل مشکلات و بر هم زدن انسجام اجتماعی را از جمله مواردی برشمرد که دشمن از این طریق به القای این نکته می پردازد که برجام و مکمل‌های آن کلید حل مشکلات کشور و رفع تحریم هاست، در حالیکه تنها کلید حل مشکلات  تکیه بر توان داخلی و توجه به اقتصاد مقاومتی است.

  گزارش خطبه های نماز عید فطر صائین قلعه مورخه 25 خرداد ماه 97

 ستاد نمازجمعه شهر صائین قلعه

 گزارش از رجبی 

 

 

بازدید: 230

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید