حجت الاسلام موسوی :چشم دوختن به اروپا برای حل مشکلات اقتصادی همانقدر اشتباه است که چشم دوختن به آمریکا اشتباه بود!

دسته: خبرهاي شهر صائين قلعه
منتشر شده در جمعه, 28 ارديبهشت 1397
نوشته شده توسط معینی

     خطیب جمعه بعد از دعوت به رعایت تقوای الهی و پرهیز از محرمات ، ماه مبارک رمضان  را تبریک گفته افزود:  رمضان، ماه عبادت ، بندگی و تزکیه هواهای نفسانی ،ترک منیّت‌ها و نافرمانی خدا، همچنین فرصتی برای تهذیب نفس و پرهیز از گناه است که گناه بالاترین مصیبت و خسارت است و محیط آلوده ، انسان را آلوده می کند و محیط سالم ، زمینه سعادت بشر را فراهم می‌ سازد و قطعا این ماه زمینه ای برای عبادت دسته جمعی خدا و ترک گناه است.

   حجت الاسلام موسوی به مناسبت سوم خرداد روز مقاومت ،ایثار و پیروزی گفت: سوم خرداد یادآور حماسه جاودانه آزادی خرمشهر و  بیرون کردن متجاوزان، با فرهنگ و تفکر بسیجی و گفتمان مقاومت است .سپس با اشاره به فرازی از سخنان امام راحل ادامه داد : امروز محور مقاومت ، مناسبات و طراحی سلطه گران استکبار را برهم زده است و جوانان مجاهد و شهادت طلب کشورهای منطقه با این تفکر و کمترین امکانات، اما ایمان حداکثری به میدان آمده اند.

    امام جمعه صائین قلعه ماه میهمانی خدا را فرصت خوبی برای برپایی احکام و معارف الهی دانست و با تشکر از همکاری و فعالیت های هیات امنای مساجد و مبلغان در اجرای برنامه های مخصوص ماه مبارک رمضان افزود: مومنین سعی کنند در این ماه نمازها را به جماعت بخوانند و در جلسات جزء خوانی قرآن که بین خواهران و برادران در مساجد و اماکن مذهبی برگزار است شرکت کنند و با تشویق و ترغیب فرزندان خود برای حضور در این جلسات ، به امر به معروف و نهی از منکر عمومی در برابر هنجارشکنان عمل کنند.

   وی در بخشی از خطبه دوم به خروج یک جانبه ترامپ اشاره کرد و شروط وی را برای ادامه برجام ، زیاده‌خواهی خواند و بیان داشت: خروج یک جانبه آمریکا از یک توافق مهم بین المللی که حاصل ۱۲ سال مذاکره ایران با ۶ کشور جهان که پنج عضو آن از اعضای دائم شورای امنیت سازمان ملل است ، نشان داد برای دولتمردان آمریکا پایبندی و تعهد به امضاء توافق ، هرچند در سطح جهانی باشد به هیچ وجه ارزش و موضوعیت ندارد.

   وی در ادامه همین بحث با اشاره به بیانات رهبر انقلاب که فرمودند بارها گفتیم به آمریکا اعتماد نکنید این هم نتیجه اش! تاکید کرد: چشم دوختن به اروپا برای حل مشکلات اقتصادی همانقدر اشتباه است که چشم دوختن به آمریکا اشتباه بود! . بدون تردید توان اقتصادی، قدرت نفوذ منطقه ای، اقتدار توان نظامی و دفاعی ،موقعیت ایران را بسیار برتر و مناسب تر از قبل کرده است، لذا دشمنان چشم دیدن آن را ندارند.

 در خاتمه اقدام گستاخانه ترامپ در انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس اشغالی را محکوم کرد و آن را نتیجه معامله فریبکارانه با سعودی‌ها برشمرد و تصریح کرد: حمایت از مردم فلسطین از ارکان اصلی سیاست‌های راهبردی جمهوری اسلامی است و موضع ایران در مقابل اسرائیل کاملا روشن است.

گزارش خطبه های نماز جمعه ی صائین قلعه مورخه 28 اردیبهشت ماه 97 -محمدباقر رجبی

 

راه اندازی بازارچه خود اشتغالی در شهر صائین قلعه

دسته: خبرهاي شهر صائين قلعه
منتشر شده در دوشنبه, 24 ارديبهشت 1397
نوشته شده توسط معینی

  بی شک قدم بر داشتن در راه علم و دانش و استفاده از آن در راه کسب و کار حلال و از دست رنج خود بهره بردن ارزش و جایگاه بسیار زیاد در پیشگاه خداوند دارد ، همچنین فراهم کردن زمینه های اشتغال جوانان و یا بیکاران جامعه که خود باعث از بین رفتن فقر و ایجاد آرامش و امنیت اقتصادی می شود باعث خشنودی مردم و جامعه می شود،یکی از کار هائی که در جامعه شهر ما می شود در این زمینه قدم برداشت ایجاد بازار چه خود اشتغالی و بازار روز است که با تمرکز کسب و کار ها و رونق یافتن یک محل برای خرید و فروش سبب افزایش انگیزه برای تولید و کارآفرینی در بین جوانان اهل فن و خلاق و همچنین باعث تعادل بین عرضه و تقاضا و تعدیل قیمت ها می شود.

 امیرمؤمنان علیه السلام می فرماید: «دانش خود را نادانی نه انگارید، و یقین خویش را گمان مپندارید، و چون دانستید، دست به کار آرید، و چون یقین کردید پای پیش گذارید».

 

  با بررسی شهر صائین قلعه و موقعیتی که شهر ما در منطقه دارد و وجود روستا ها و حتی شهر های همجوار فرصت مناسبی جهت اقدام در این زمینه می باشد بطوری که در صورت ایجاد چنین بازارچه ای نه تنها ریسک مالی ندارد بلکه زمینه های آبادانی شهر ، رونق اقتصادی و جلب گردشگر و همچنین سرمایه هایی که از چرخه اقتصاد این شهر و روستاهای اطراف به سایر شهر ها می رود را به جامعه شهرمان سرازیر می کند .

صائین قلعه کجاست؟

دسته: خبرهاي شهر صائين قلعه
منتشر شده در شنبه, 22 ارديبهشت 1397
نوشته شده توسط معینی

  «صائین‌قلعه» یکی از شهرهای استان «زنجان» است و در بخش مرکزی شهرستان «ابهر» قرار گرفته‌ است.

   فاصله صائین قلعه از مرکز شهرستان 24 کیلومتر و از مرکز استان 65 کیلومتر است.

  این شهر دارای چندین و چند روستای تابعه از جمله: 
پیرسقا، خراسانلو، مهستان ، کوه زین، چرگر، جدایقه، ارهان، الگیزیر، داشبلاغ، سروجهان، خلیفه لو (کبود چشمه) می‌باشد.

  در تاریخ آمده است که نام این منطقه، در ابتدا «قهود» بود اما پس از حمله مغولان، به دلیل مقاومت دلیرانه اهالی، مهاجمان لقب «صائین قالا» ،قلعه‌ی مورد احترام یا قلعه مستحکم را بر این شهر نهادند.

لزوم تشكيل مجمع کسبه شهر صائین قلعه

دسته: خبرهاي شهر صائين قلعه
منتشر شده در شنبه, 22 ارديبهشت 1397
نوشته شده توسط معینی

یکی از مهمترین برنامه های رونق دهنده کسب و کار های جامعه ،تشكيل مجمع کسبه شهر با حضور تمامی كسبه شهر است.

 

 این برنامه با هدف تقویت شغل های فعلی ، ایجاد شغل های تخصصی ، تبادل ايده ها و راهكار هاي نو می باشد‌.

  حمايت های مختلف فکری و مالی و بازاریابی و استقرار صندوق هاي حمايتي کسب و کار برای کسبه شهر از جمله برکات مجمع است.

  تعديل قيمت ها و تقدير و تشويق از كاسبان نمونه و منصف و... در چشم انداز این برنامه نهفته است.

 باشد که روزی تشکیل مجمع کسبه شهر محقق گردد.